Советы по повышению энергоэффективности

Усі заходи, які може здійснити громадянин для покращення власного побуту за нових умов, можна розділити на чотири напрями:

1. Заощадження ресурсів: води, газу, тепла тощо. Для цього потрібно просто відкоригувати побутові звички та здійснити прості заходи, наприклад, налагодити крани та встановити тепловідбивні екрани за радіаторами.
2. Утеплення приміщення. Наприклад, заміна чи заклеювання вікон, проведення теплоізоляції даху, модернізація системи вентиляції тощо.
3. Встановлення приладів обліку. Це дозволить платити лише за спожиті ресурси.
4. Перехід на більш сучасні, енергозберігаючі та альтернативні джерела енергії та системи комунікацій. Наприклад, заміна газового котла твердопаливним за допомогою програми державного кредитування, і встановлення вітрогенераторів.

Заощаджуємо електроенергію

1. Вимикати світло, якщо ніхто не знаходиться у кімнаті.
2. Використовувати енергоефективні лампочки. Варто встановити світлодіодні (LED) енергозберігаючі лампочки, які не містять шкідливих речовин.
3. Датчики руху – можливість заощаджувати електроенергію, коли вона не потрібна. У багатоквартирних будинках їх варто встановити у коридорах, під’їзді, на сходах та інших місцях спільного користування. У приватному будинку – біля дверей та на подвір’ї.
4. Енергозберігаючі побутові прилади мають маркування «А» чи «А+». Холодильник такого класу споживатиме на 30-50% менше електроенергії, ніж пристрій такого ж об’єму марки «В».
5. Режим очікування для комп’ютера доречний, якщо залишати його на кілька хвилин, а не на всю ніч. Слід вимикати пристрої, якими ніхто не користується. А ще краще – вимикати взагалі штекер з розетки. Це не лише дозволить заощадити електроенергію, але й вбереже пристрої від впливу можливих перепадів електроенергії. Можна також встановити автоматичні вимикачі.
6. Не можна залишати прилади, що працюють від акумулятора (наприклад, мобільні телефони), увімкненими довше, ніж потрібно для повної зарядки акумулятора.
7. Холодильник та морозильник варто тримати в чистоті, без льоду та снігу, регулярно розморожуйте ці прилади. Треба стежити за тим, щоб дверцята були щільно закритими.
8. Охолоджуйте їжу перед тим, як поставити її в холодильник. По-перше, гаряча каструля змусить холодильник працювати інтенсивніше, а по-друге, вона нагріє інші продукти, і вони можуть зіпсуватися.
9. Оптимальна температура в холодильнику – від нуля до п’яти градусів тепла. Регулюйте її відповідно до температури на кухні та кількості продуктів.
10. Прості побутові речі часто зберігають значну кількість газу та електроенергії. Наприклад, холодильник повинен розташовуватися подалі від плити, нагрівача, колонки чи бойлера, батареї та прямих сонячних променів, а сучасні пристрої для приготування їжі, наприклад, мультиварки, дають змогу готувати 2-3 страви одночасно , що зберігає як газ, так і електроенергію.
11. Використовуйте НВЧ-печі, МХ-печі та індукційні плити – вони працюють швидко та економічно.

Джерело: сайт Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Технические мероприятия в Торезском ПУВКХ

21-11-2019

Технические мероприятия в Торезском ПУВКХ

Для стабилизации водоснабжения потребителей Торезского ПУВКХ ремонтные бригады управления за 3 недели устранили 27 порывов на водоводах и выполнили планово-предупредительный ремонт запорной арматуры...

О работе специалистов Снежнянского ПУВКХ

21-11-2019

О работе специалистов Снежнянского ПУВКХ

Специалисты Снежнянского ПУВКХ за прошедшие 3 недели выполнили большой объем работ по техобслуживанию сетей водоснабжения и водоотведения.

Аварийно-восстановительные работы в Енакиевском ПУВКХ

20-11-2019

Аварийно-восстановительные работы в Енакиевском ПУВКХ

Специалисты участков водоснабжения и водоотведения Енакиевского ПУВКХ за прошедшие 3 недели выполнили комплекс аварийных и профилактических мероприятий для обеспечения стабильной подачи воды и очист...

Ремонтные работы в Славянском РПУ

18-11-2019

Ремонтные работы в Славянском РПУ

Славянское региональное производственное управление обеспечивает подачу питьевой и технической воды в города: Славянск, Краматорск, Константиновка, Дружковка, поселки городского типа: Алексеево-Друж...

Технические мероприятия в Тельмановском ПУВКХ

18-11-2019

Технические мероприятия в Тельмановском ПУВКХ

  Специалисты Тельмановского ПУВКХ ежедневно проводят технические мероприятия на сетях водоснабжения и водоотведения в поселке городского типа Тельманово, а также в селах: Самсоново, Калинино, Конько...

Работы на объектах Дружковского ПУВКХ

15-11-2019

Работы на объектах Дружковского ПУВКХ

Для обеспечения бесперебойной подачи воды потребителям в Дружковском производственном управлении водопроводно-канализационного хозяйства уделяется должное внимание всем элементам системы водоснабжения...

Об ограничении подачи воды

14-11-2019

Об  ограничении подачи воды

  15 ноября в 9 часов в связи с ремонтными работами будет сокращена подача воды на 50% в город Доброполье и полностью прекращена в город Белицкое.

Аварийно-восстановительные работы в Волновахском ПУВКХ

14-11-2019

Аварийно-восстановительные работы в Волновахском ПУВКХ

Специалисты Волновахского ПУВКХ за прошедшие две недели выполнили большой объем работ на сетях водоснабжения и водоотведения.

Ремонтные работы в Авдеевском ПУВКХ

13-11-2019

Ремонтные работы в Авдеевском ПУВКХ

  Из-за износа водопроводной сети порывы и утечки на трубопроводах возникают ежедневно.

О работе специалистов Торецкого ПУВКХ

13-11-2019

О работе специалистов Торецкого ПУВКХ

  Специалисты Торецкого ПУВКХ прилагают все возможные усилия для обеспечения стабильной работы систем водоснабжения и водоотведения города Торецк, поселков: Железное, Пивничное, Новгородское, Щербино...

Технические мероприятия в Мариупольском РПУ

13-11-2019

Технические мероприятия в Мариупольском РПУ

  Для обеспечения бесперебойной работы системы водоснабжения одинаково важно своевременно устранять порывы на трубопроводах и выполнять планово-предупредительные ремонты оборудования на фильтровальны...

Работы на сетях Кировского ПУВКХ

12-11-2019

Работы на сетях Кировского ПУВКХ

  Профилактические и аварийные работы на водопроводном и гидротехническом оборудовании производственные службы Кировского производственного управления водопроводно-канализационного хозяйства стараютс...